Uwierz w siebie

"Zawsze przyciągasz do siebie w życiu to, o czym najczęściej myślisz, w co mocno wierzysz, czego oczekujesz i co sobie wyobrażasz."
 
Po oszałamiającym sukcesie publikacji Natalii De Barbaro pt. "Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie" , obserwujemy spore zainteresowanie literaturą na temat rozwoju osobistego i psychologii kobiet. Obecnie mamy na rynku wydawniczym ogromy wybór różnorodnych poradników z tego zakresu. Ja chciałabym przypomnieć książkę, która ukazała się już wiele lat temu, ale dzisiaj jej przekaz jest równie aktualny, co niemal trzydzieści lat temu. Mowa o publikacji "Uwierz w siebie", autorstwa Gabrielli Garbacz. 

Książka jest zbiorem przemyśleń, wskazówek i ćwiczeń, które mają na celu uświadomienie nam, jak nasze myśli, nawyki, poglądy wpływają na poczucie szczęścia i spełnienia w życiu. Autorka dzieli się z nami swoją wiedzą, jak zmienić swoje zachowania i przyzwyczajenia poprzez świadome sterowanie swoim umysłem.
 
 "Ty i tylko ty tworzysz swoją rzeczywistość."
 
Każdy z nas jest w jakiś sposób "zaprogramowany". Nasz umysł działa jak komputer, możemy wpisać mu nowy program, zmodyfikować zapis, który nam nie służy i zastąpić go nowym. Gabriella Garbacz porusza temat wizualizacji i afirmacji - jako doskonałych, prostych metod zmiany naszego postrzegania świata i samego siebie.
 
"Największym marnotrawstwem jest zaniechanie używania umysłu dla doskonalenia życia." 
 
"Wszystko, co masz, to teraźniejszość. Spokój wewnętrzny wypływa z możliwości życia teraz, bez względu co się stało wczoraj albo co może się wydarzyć jutro. Teraz jest tam, gdzie jesteś."
 
Autosugestia, samoakceptacja, wyobraźnia i pozytywne myślenie to podstawy przejścia przez zmianę naszych negatywnych nawyków. To, że możemy wpływać na nasze myślenie, rozpoznawać i nazywać nasze uczucia jest niezwykle ważne dla poznania samego siebie. Ta wiedza, plus zaakceptowanie siebie w pełni, pozwoli nam otworzyć się na świat. Wizerunek samego siebie opiera się na dwóch czynnikach. Jednym z nich jest środowisko zewnętrze, do którego zalicza się rodzina, szkoła, dalsi i bliżsi znajomi. 
 
Drugim czynnikiem jest nasz "głos wewnętrzny" czyli nasze myśli i przekonania. Ten "wewnętrzny krytyk" jest czasem dla nas bezlitosny, hamuje nasze zapędy i marzenia, wzbudza wątpliwości i nie pozwala cieszyć się życiem. To wszystko wpływa na nasze kontakty z ludźmi, na nawiązywanie przyjaźni, na nasze stosunki z partnerem, dziećmi czy rodziną. Ale mamy sprawczość panowania nad umysłem. Możemy zmienić sposób naszego myślenia w każdym momencie. Wymaga to jedynie wiedzy i praktyki, ale warto poświęć chwilę, by tę wiedzę zdobyć, a praktykę zacząć stosować. To naprawdę działa!    
 

Komentarze

Prześlij komentarz