Być tak naprawdę
Marianna Kamila Gierszewska jest aktorką, coachem kognitywnym, praktykiem ustawień systemowych, pisarką i aktywną działaczką na rzecz stomików. Mariannę możecie znać z filmu "Chrzciny", serialu "Pułapka" czy "Rojst". Marianna od 2021 roku prowadzi platformę rozwoju osobistego Okolice Ciała, jest również właścicielką firmy Tutti, która produkuje bieliznę dla stomików. Ponadto Marianna jest autorką podcastu "Tak właśnie mam." W 2022 roku ukazała się jej pierwsza książka "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce." Marianna jest szczęśliwą żoną Miłosza i mamą Ignacego. Ma niesamowity dorobek. Ta młoda, odważna kobieta, opowiedziała światu swoją poruszającą historię. To, co sama przeżyła, przekuła w cenny skarb. Na co dzień pomaga ludziom, prowadzi warsztaty, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. W roku 2024 swoją premierę będzie miała jej druga publikacja, zajmująca się tematem traumy prenatalnej i okołoporodowej, zatytułowana "Początek wszystkiego."
"Zanim świat powie nam, co jest dobre, a co złe, co należy, a co wypada, co powinnyśmy, a czego nie - jesteśmy sobą: czystymi istotami nieskalanymi manipulacją i kalkulacją, działającymi zgodnie z wewnętrznymi zgodami i przyzwoleniami. W takiej przejrzystości swojego ja mamy szansę stawać się prawdziwe, wolne i piękne."
Książka "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" w ciągu kilku tygodni od wydania stała się bestsellerem. Nie dziwi mnie to wcale. To nie jest zwykły poradnik rozwojowy. Marianna napisała wzruszającą opowieść, której ona sama jest główną bohaterką. Podzieliła się z nami swoją osobistą historią i opisała drogę, jaką przeszła, by odkryć i zrozumieć siebie. Powstała szczera, mądra i przejmująca relacja zmagania się z cierpieniem, odrzuceniem, przemocą i chorobą.
"Wolność kłuje w oczy tych, którzy są zniewoleni. Niewolą nas: otoczenie, okoliczności, historia, doświadczenia czy ciężary pokoleniowe, ale o tym, czy w tym zniewoleniu chcemy tkwić, decydujemy MY - dobrowolnie."
Marianna w ciekawym, gawędziarskim stylu opisuje nam swoje życie. Pisze o pierwszych wspomnieniach związanych z poczuciem własnej wolności, radości z życia i samoakceptacji. Opisuje pierwsze lata swojego życia, które rozwód rodziców rozdzielił na dwa etapy. Marianna dzieli się z nami swoimi uczuciami. Pisze o bólu, poczuciu osamotnienia, o braku wsparcia. Opowiada o przemocy rówieśniczej, jakiej doświadczyła, o chorobie, która ją wyniszczała i o powolnym wychodzeniu z "klatek", w których była zamknięta. To bardzo osobista opowieść.
"Kiedy usiądziemy ze świadomością historii swojej rodziny, zrozumiemy, że składają się na nią pokolenia kobiet żyjących w tobie. Wśród nich wszystkie spełnienia i niespełnienia, wszystkie zdobyte szczyty i sięgnięte dna. Wszystkie pogwałcenia granic, zdrady, gniewy i radości. Wszystkie potencjały, zawody, bóle i ekscytacje. To twoje zasoby. To najszczersza prawda o nas."
Autorka opowiada nam jaką drogę przeszła, by odnaleźć siebie. By siebie poznać, uszanować i zrozumieć. Choroba, doprowadziła ją do zatrzymania się i zweryfikowania wszystkiego, czego w życiu doświadczyła. Walcząc o swoje życie, przeszła wewnętrzną przemianę. Wybrała wolność, prawdę i siebie. Nauczyła się stawiać granice i ich bronić. Zaczęła wsłuchiwać się w swoje emocje. Spotkała miłość, która dodała jej skrzydeł. Została żoną i matką, zaczęła realizować marzenia. Własne marzenia. Dzisiaj jest spełnioną kobietą. Swoje bolesne doświadczenia przekuła w dobro, którym się dzieli. Daje światu swoją wiedzę i inspiruje do rozwoju. Jej historia jest przykładem, że można pokonać własne demony i wybrać szczęśliwe, satysfakcjonujące życie. Zachęcam Was do lektury, to niesamowita książka!
"Wszystko staje się banalnie proste, kiedy pozostajesz sobą."
🎧 Jak zrozumieć siebie? Marianna Gierszewska
Komentarze
Prześlij komentarz